ФІЛЬТРАЦІЯ НА АКТИВНОМУ ВУГІЛЛІ

Фільтрацію на активному вугіллі застосовується для покращання якості питної води, у першій черзі смаку, запаху і кольору. 

Спеціально препароване активне вугілля затримує розчинені у воді органічні речовини гумусного походження, хлор і його похідні, феноли та інші речовини, що впливають на смак, запах і колір води.

Фільтрація на активному вугіллі повинна попереджатися механічною фільтрацією.

Методи фільтрації.

Найпростіший метод – це застосування фільтрів з обмінними вуглецевими вкладишами. Ці фільтри можуть установлюватися на підключенні побутової води або в точках водозабору нпр. під умивальником або на кранах. Тому, що активне вугілля ніколи не може працювати як механічний фільтр такі вкладиші повинні містити, крім спеціально препарованого активного вугілля, механічний префільтр. Вуглецеві вкладиші можуть бути збагачені агентом KDF (сплав міді і цинку у вигляді дрібних ошурок або волокон). Він викликає значну редукцію з води тяжких металів, бактерії та незв’язаного хлору. Живучість вкладок залежить передовсім від кількості забруднення, яке знаходиться у воді, a від кількості пропущеної через них води.

Для покращання смаку і запаху води застосовується також фільтри засипані гранульованим активним вугіллям, які періодично промиваються. Швидкість фільтрації - 15 m/h.

Застосування фільтрів з активним вугіллям викликає повне усунення хлору, що може спричинити повторне мікробіологічне забруднення. Це трапляється найчастіше підчас залягання води. Тому рекомендується застосовування дезінфекції лампою UV та періодичне вимінювання вкладок або вуглецевих шарів.